Környezetvédelem, szelektív hulladékgyűjtés, újrahasznosítás
Biztos vagyok benne, hogy mindannyian hallottuk ezeket a kifejezéseket. Sokan teszünk is annak érdekében, hogy kevesebb hulladékkal szennyezzük a környezetünk. Szelektíven gyűjtjük a szemetet, ami nagyon veszélyes kategóriába tartozik (elektronikus hulladékok, gyógyszerek, elemek, stb) azokat leadjuk a gyűjtőpontokon. És nyugodtan megyünk haza, hogy ezzel mindent megtettünk környezetünkért. Rábízzuk az újrahasznosítást azokra, akik jobban értenek hozzá. Nem arra akarom bátorítani a kedves olvasót, hogy a veszélyes hulladék újrahasznosításával foglalkozzon! De arra szívesen biztatom, hogy amit otthon, biztonságosan és kreatívan újra lehet gondolni, újra használni, újrahasznosítani, azt tegye meg! Akár a gyerekeket is bevonhatjuk a munkába, így kreatívan töltünk el értékes időt velük, és alkotás közben tanulnak az újrahasznosításról is!
Az egyik legcsodálatosabb anyag a papír. Nem csak azért, mert számtalanképpen használjuk, hanem azért is, mert a legkönnyebben újrahasznosítható!
Az első újrahasznosítás kreatívan írásomban egy iskolakezdésre tökéletes és gyorsan elkészíthető ötletet hoztam. Kisebb-nagyobb papírdobozokból fogunk írószertartót készíteni.
Szükséges eszközök:
- különböző méretű papírdobozok (gyógyszeres, parfümös, gyufás, stb.)
- papírcsíkok, csomagoló papír
- ragasztószalag vagy papírragasztó
- olló
A munka lépései:
1. Miután kiválasztottuk a megfelelő méretű dobozokat, és elméletben összeállítottuk a rekeszes írószertartót, hozzáláthatunk a dobozok fedelének levágásához és a megfelelő elemek összeragasztásához.
2. Az elemenként összeragasztott dobozokat tetszés szerint bevonjuk papírcsíkokkal, csomagoló papírral.
3. Amennyiben több sorból álló írószertartót terveztünk, összeállítjuk és összeragasztjuk az elemeket. Ha egyszerű papírcsíkokat használtunk a dobozok bevonásához, akkor tetszés szerint tovább díszíthetjük elkészült tartónkat.
Jó alkotást kívánok! Török Nagy Ágota